Як приємно грітися під тріск дров, що горять у власній печі! Сьогодні все більшої популярності набувають печі-каміни - опалювальні прилади, що поєднують енергоефективність печі і можливість милуватися живим вогнем у каміні.

Студія Камінів допоможе здійснити Вашу мрію

Піч-камін

      Печами-камінами прийнято називати опалювальні прилади, закриті дверцятами з жаростійким склом. Топлять їх дровами, рідше - природним газом. Облицювання для печей-камінів не потрібно, цим вони і відрізняються від камінних касет (вставок) і топок. З камінами ці прилади об'єднує наявність дверцята, хоча і заскленій, більше схожою на вікно, але дозволяє спостерігати за палаючими полінами. Працювати печі-каміни можуть тільки при закритих дверях. Та й за своїм внутрішнім устроєм ці агрегати ближче до каміна. Але ККД у печей-камінів вище, ніж у класичних камінів.

На будь-який смак

      Асортимент печей-камінів величезний. Тому перед вибором і покупкою цього агрегату необхідно відповісти на основні питання: яке його призначення - служити додатковим опалювальним приладом або бути основним джерелом тепла для будинку?

      Від відповіді на це питання залежить необхідний тип печі і необхідна теплова потужність. Наступний крок - виклик майстра Він визначить на місці, чи можна підключити піч до наявного димоходу, і, якщо це виключено, як і де можна спорудити димар. Під час цієї зустрічі також можна з'ясувати, які перебудови будуть потрібні з урахуванням протипожежного захисту або підведення свіжого повітря.


Монтаж печі каміна своїми руками

      Зовсім не складно

      Для досвідченого майстра монтаж печі-каміна не представляє складнощів. Особливо якщо майстер схвалив використання вже наявного димоходу для нової печі. Крім власне печі необхідно буде придбати і всі комплектуючі для її підключення. В першу чергу потрібно вогнетривке підставу зі сталі або спеціального скла, причому хоча сталева плита і виглядає ефектніше, її товщина (2 мм) вдвічі менше товщини скла.

Особенности устройства печи-камина

     

      Класична камінна піч представляє собою комбінацію променистого і конвекційного тепла. Перше - це передача тепла від вогню безпосередньо через щільні матеріали печі. Конвекційне тепло виникає при заборі прохолодного повітря з приміщення (3), його проході уздовж камери згоряння і виведення нагрітого повітря назад в приміщення (4).

      Первинний повітря - це повітря, необхідний для горіння (2), в той час як завдання вторинного повітря (1) полягає в омивання скла дверцята зсередини і запобігання накопичення сажі Для цього він подається над топкової камерою і підігрівається приблизно до 300 градусів. Після «омивання» вторинне повітря потрапляє під владу горіння і випаровується разом з первинним повітрям в формі відпрацьованих газів (5).

      У верхній частині печі відбувається дожигание топкових газів (8). Новоутворена зола через каающуюся колосникові грати (6) зсипається в зольник. Облицювання з шамотної цегли (7) забезпечує рівномірне згоряння.

Піч-камін: тонкощі використання

      Піч-камін - це складний технічний пристрій, тому треба розібратися з особливостями експлуатації - починаючи з спорожнення зольника (веєрку) і закінчуючи використанням так званої «холодної руки» (внизу). За допомогою цього пристосування можна користуватися всіма поворотними регуляторами, не обпалюючи пальці. Їм також можна безпечно відкривати нижні дверцята печі.

Де встановити піч-камін

      Для протипожежної безпеки, а також для оптимальної ефективності камінна піч повинна стояти по можливості з відступом від навколишніх предметів. На кресленні вказані мінімальні відстані до стін.

      Крім того, піч повинна стояти на вогнестійкою сталевий або скляній плиті.

      Як вогнестійкого підстави можна вибрати також кахельну плитку. Якщо в кімнаті дерев'яний паркет або ламінат, це не проблема - його просто можна вирізати в місці укладання плитки.

Скляна підставка для камінної печі

      Хороший варіант вогнестійкого підстави для печі-каміна - скляна плита. Ці вироби можуть бути різної площі та форми (прямокутні, шестикутні, округлі, кутові), тому нескладно вибрати модель, яка підходить саме під ваш опалювальний при -бор. Які вимоги висувають до такого склу?

      Воно повинно бути довговічним, ударостійким і, звичайно, жаростійким. В даному випадку піч встановили на скляну плиту у формі краплі. Наклеєна знизу силіконова ущільнювальна кромка запобігає потраплянню пилу і бруду під скляну плиту.


Монтаж скляної підстави для каміна-печі

     

      Спочатку викласти плитку в сухому вигляді, щоб визначити точний розмір вирізу і виконати розмітку. Для швів слід використовувати хрестики для плитки.

      Уздовж розмітки прикрутити (товсту рейку - на тій ділянці підлоги, який буде вирізаний.

      Встановити глибину фрезерування плоскодюбельной фрезерної машини на товщину настилу підлоги. Відстань між фрезерним диском і обмежувачем пізніше визначить ширину деформаційного шва.

      Кути перпендикулярних один до одного зрізів статі недоступні для фрезерного диска. Тут треба видовбати залишки стамескою і молотком.

      Для укладання плитки слід використовувати еластичний клей, що не трісне від температурних коливань. Деформаційний шов по периметру між плиткою і дерев'яною підлогою слід зафіксувати короткими смужками з МДФ товщиною 10 мм.

      Після того як поверхня акуратно викладена плиткою і шви розшиті, деформаційний шов слід накрити стикувальним профілем.

Самозакривних камін

      Використання одного димоходу для декількох камінів - наприклад, в будинку з декількома поверхами - можливо для камінів з такими, що зачиняються дверцятами Це виключає ризик викиду відпрацьованого газу з непрацюючого каміна. Якщо ви збираєтеся підключити декілька камінів або печей до одного димоходу, слід придбати модель з камінною топкою закритого типу. Умова «закритого типу експлуатації» виконується за допомогою самозакривних дверцят, які закриваються автоматично за допомогою пружинних шарнірів, натяжних пружин або просто за рахунок сили тяжіння. Така дверцята практично виключає помилки експлуатації.

Особливість дверцят

      Жаропрочная скляна дверцята каміна дозволяє не тільки милуватися язиками полум'я, а й забезпечує високий рівень безпеки. Вона герметично прикривається, виключаючи можливість потрапляння іскор з каміна в кімнату. За своїм функціональним призначенням дверцята служить для завантаження дров в топку. Дверцята може бути фронтальної, з плоским або напівкруглим склом, або у формі еркера (панорамне скління). Топку з самозакривних механізмом можна експлуатувати з відчиненими дверцятами - вона все одно закриється самостійно.

Піч-камін без втрати тепла

      Якщо кімната опалюється відкритим вогнем, це створює затишну атмосферу, але в той же час призводить до невиправданого витраті енергії через низький коефіцієнта її використання - менше 10%. Навпаки, сучасні камінні печі з такими, що зачиняються дверцятами лише віддалено нагадують класичний камін, їх ефективність сягає 75%. Особливо виділяється представлена тут модель з «термодинамічної двухконтурной системою повітряного опалення». Налагоджена проточна система відрізняється плавної циркуляцією повітря без завихрення пилу.

Монтаж печі-каміна своїми руками

     

  1. Кільце з каменю по периметру служить фундаментом, на нього встановлюють облицювання з пористого бетону. Камені укладають на подушку з будівельного розчину.
  2. Камені підганяють, б'ючи гумовим молотком. В отворі пізніше буде встановлена вентиляційна решітка.
  3. Над топковим отвором встановлена перемичка з профільної сталі, вона несе навантаження верхній частині і закладається в кам'яну стіну.
  4. Над камінною вставкою верхню частину печі закладають після того, як проміжки заповнені мінеральною ватою.
  5. Вбудовувані рами для виходу теплого повітря з'єднують з еластичними трубами і потім вставляють в кладку з пористого бетону.
  6. Камінну вставку обертають металевою сіткою. Шпалерні цвяхи фіксують її. Будівельний розчин кельмою наносять на сітку і начорно розрівнюють.
  7. Коли розчин застигне, колоподібними рухами наносять гіпсову штукатурку кельмою і затирають мокрою губчастої теркою. На завершення фарбують.
  8. За допомогою шаблону, вирізаного з паперу або картону, переводять точні контури карниза. Карниз з каменю після виготовлення спочатку слід приміряти.
  9. Монтажним клеєм заповнюють проміжок між карнизом і цоколем і виконують вирівнювання за допомогою клинів.

Монтаж касетного каміна своїми руками

     

      Касета - це топка зі сталі або чавуну зі скляними дверцятами, вбудована всередину каміна. Полум'я, розбурхане в камінної касеті, надійно захищене від зовнішніх впливів. Велика частина тепла, яка виділяється при згорянні палива, йде на обігрів приміщення.

      1. Вздовж контурної лінії (тут відзначена малярським крепом) паркет або дерев'яна підлога необхідно вирізати. При цьому слід обов'язково орієнтуватися на креслення.

      2. На ділянці вирізу стяжку довбати за допомогою молотка і кувалди, щоб звільнити підлогу.

      3. Підведення повітря для горіння зовні виконують за допомогою гнучкої труби. Легкозаймисті матеріали, такі як шпалери, необхідно видалити.

     4. На що несе підлозі встановлюють камінну вставку. Її вирівнюють за допомогою чотирьох регулювальних гвинтів, розташованих на дні.

      6.Отвод димоходу і камінну вставку з'єднують колінах труби, які фіксують кріпильними болтами.

      7.В колінах димової труби для ізоляції покривають мінеральною ватою (наприклад, Rockwool). Дротова сітка вати забезпечує фіксацію.

      8. У верхні отвори камінної вставки встановлюють гнучкі труби, які згодом з'єднують з конвекційними отворами.


Устаткування каміна опалювальної касетою

      У вас є відкритий камін, але ви хотіли б переробити його в закритий, щоб знизити витрату тепла? Треба встановити в нього камінну касету (вставку). Камінна касета має конструкцію ванни з подвійними стінками. Знизу через решітку в проміжний простір потрапляє холодне повітря. Він нагрівається від стінок камери згоряння і труб теплообмінника і виходить з печі зверху через решітку випуску повітря. Повітря для горіння відводиться вгору в димар, минаючи теплообмінники.

Більше плюсів

      Камінна касета не тільки підвищує енергоеффектівіость, але і зручний у використанні. Більше не доведеться турбуватися за вогонь, якщо потрібно вийти з кімнати, більше не потрібно прибирати розсипану золу. Перед монтажем необхідно розрахувати розміри. Хоча більшість камінних касет мають однакову конструкцію, всі вони відрізняються, оскільки зазвичай виготовляються за індивідуальними розмірами. Вимірювання пов'язане з певними труднощами.

Установка касети в камін

     

      Спочатку демонтувати заслінку каміна, якій цього регулювався потік повітря. Всю топку і димар ретельно вичистити пилососом. Вдвох з помічником встановити камінну касету.

      Ізоляцію, яка необхідна для тильної стінки камери згоряння, притиснути до стіни без фіксації - вона пристане до шорсткою поверхні. Для ізоляції підійде сталева вовна, оскільки вона жаростійка.

      Широкій самоклеящейся ущільнювальної стрічкою з керамічного волокна заклеїти шви між бічними планками і кам'яною кладкою.

      На завершення заповнити вузький шов по нижньому краю касети жаростійким герметиком.

Готова піч-камін

      Невже спорудження каміна з готового набору з важкими кам'яними елементами під силу непрофесіоналові ? Цілком, якщо ви маєте справу з готовими елементами для спорудження каміна. Звичайно, без порад фахівця і тут неможливо обійтися. Тому вашим першим кроком завжди повинна бути консультація з фахівцем на місці робіт. Після того, як всі питання з'ясовані, можна вирушати за покупками. Найкраще для цього озброїтися кресленням місця будівництва з проставленими розмірами Адже вам доведеться самостійно підбирати матеріал та супутні товари для монтажу - від металевої плити до ущільнювальної муфти.

Умови монтажу

      з незручне розташування димоходу довелося прокласти димову трубу через тонку перегородку, перш ніж підвести її до димоходу за допомогою коліна під кутом 90 гр. У стіну, використовуючи будівельний розчин, вмонтували обрізок сталевої труби діаметром 160 мм, щоб зберегти рухливість димової труби діаметром 150 мм.

Монтаж готової (заводський) печі

     

      Плиту підстави розташувати так, щоб вона перебувала на відстані не менше 40 см від дверного отвору. Піч важить 20 кг. Для установки буде потрібно помічник.

      Після установки печі слід для перевірки тимчасово монтувати димові труби, щоб мати можливість змінити положення печі.

      Між задньою стінкою печі і стіною досить залишити відстань в 20 см.

      Бічні деталі зі штучного каменю встановити на плиту підстави і ззаду зафіксувати металевим затискачем.

      За допомогою чотирьох регульованих ніжок вирівняти піч.

      деталі слід спочатку встановити без цементного розчину, щоб також визначити потрібну позицію цоколя.

      2 етап - Склеювання

      1. Нанести клейовий розчин на місця з'єднання бічних деталей з плитою підстави. Після установки бічних деталей можна виконати монтаж сталевої плити і димових труб . Цоколь також приклеїти до плити підстави і до стіни.

      2. Маленьку лаву збоку ми вмістили між піччю і дверною коробкою. Це збереже доступ до тильної і нижньої сторонам печі, Передня панель має увійти під фасад печі. Спочатку встановити в сухому вигляді, потім приклеїти.

      3. Бічні частини під час склеювання слід надійно зафіксувати скотчем.

      4. у самому кінці встановити грати і шамотна цегла. Тепер топкова камера готова до першій розпалюванні.


Як зробити отвори для труби

     

      1.В перший отвір майстер відразу встановлює ущільнювальну муфту за допомогою будівельного розчину. Бліц-цемент дозволить відразу ж продовжити роботу,

      2. За допомогою зібраних деталей труби можна визначити і відзначити місце розташування другого отвори в перегородці.

      3. Майстер фіксує на стіні круглу дерев'яну пластину в місці просвердлювання, щоб велика свердел не зісковзнула.

      4.Діаметр самого отвору 160 мм. воно просвердлений менш ніж за 30 секунд. Пил відразу видаляють за допомогою пилососа.

Труби

      Рекомендується для установки використовувати всі деталі з однієї системи, не застосовувати »наприклад, окремі труби для підключення до димоходу. В іншому випадку точність підгонки між витяжною трубою і ущільнювач-ної муфтою може постраждати до такої міри, що вам доведеться додатково ізолювати всю конструкцію шнуром зі скловолокна - що досить клопітно і загрожує дефектами.

Варіанти виведення

      Трубу з печі можна вивести зверху або ззаду.

      Перевага другого варіанта в тому, що труба практично не видно, і є можливість використовувати верхню плиту з стеатита або пічного каменю, наприклад для підігріву чайника Для цих варіантів будуть потрібні різні труби, які можна купити в спеціалізованому магазині.

Найпопулярніші

      Найчастіше для влаштування димаря використовують труби з нержавіючої сталі. Вони легкі, відрізняються простотою монтажу та багатим вибором елементів. Сталеві димоходи бувають одно- і двоконтурними. Перші застосовують для установки в опалювальних приміщеннях і для підключення каміна до вже існуючого димоходу. Двоконтурні підходять для монтажу димаря як усередині приміщення, так і зовні.

Підключення до димоходу

     

      По розмітці виконати отвори ударним дрилем. Доведеться пробийте стіну, щоб запобігти розламування шамотних цеглин димоходу.

      Дуже легкими ударами почати видовбувати отвір в стіні і в димоході. При великому опорі краще ще раз використовувати дриль, ніж сильно довбати.

      Ущільнювальну муфту вставити в отвір, щоб перевірити його розмір. Потім встановити муфту за допомогою вогнетривкої розчину і герметизувати по контуру.

      Важкий випадок

      Установка печі або каміна не завжди виходить так легко, як показано на попередніх сторінках . Бувають і більш складні ситуації. Наприклад, в цьому випадку проблема полягала перш за все У тому, що димова труба, яка може нагріватися до 200 гр .. мала пройти через зовнішню стіну з дерев'яних стійок з обшивкою з ДСП. Зовні було також необхідно встановити окремий димохід з нержавіючої сталі, призначений для відведення димових газів на велику висоту, вище коника даху. Для виведення труби через стіну використовували силікатна блок.

Вивід димоходу

     

      1.B стіні полегшеної конструкції {внутрішній сторона) майстри виконали виріз для прокладки труби. При цьому не можна було зачіпати дерев'яні стійки.

      2. В облицюванні з клінкерної цегли виконали виріз болгаркою.

      3. Сотенний отвір виконаний із силікатної блоку розміром близько 30 х 30 см з отвором посередині . Він запобіжить вплив високих температур димової труби на горючий матеріал легкої перегородки.

      4.Вировнялі блок і зафіксували його жаростійким монтажним клеєм,

      5. Щоб захистити перегородку від нагрівання, наклеїли на неї негорючую силікатну плиту. Плиту зафіксували вогнестійким клеєм і потім пригвинтили.

      6. У завершення зашпатлеванную отвори для шурупів, всю поверхню оштукатурили і пофарбували.