Топки для каміна

Камінні топка - це "палаюче серце" каміна. Тому для вибору топки для майбутнього каміна потрібно мати відношення досить серйозно, щоб це опалення працювало максимально ефективно та довго радувало своєму господарю.

У першу чергу, варто пам'ятати, що каміни на дровах можуть бути відкритими та закритими типами.

Камін відкритого типу має топографічне відділення, яке є невід'ємною частиною загальної камери в цілому. Такі каміни часто використовувалися в давні часи. Вони були викладені з вогнетривкого бруса та шамотної глини. Однак ККД таких камінів досяг максимум 20% від випромінюваного тепла. Ще однією причиною відмови від відкритих камінів стало їх висока вірогідність виникнення пожеж при експлуатації такої каміна, а також не рідкі випадки попадання угарного газу назад до будинку.

Камін закритого типу представляє собою конструкцію, в середньому яка встановлює кам'яновугільну топку з металу - сталі або чавуну. Такая каминная топка має більш високий КПД від 60 до 80%. Головна сила сторони закритих камінів з топкою полягає в тому, що вони дозволяють досягти ефективного опалення будинку одночасно в декількох кімнатах одночасно. Це стає можливим завдяки спеціальній системі розведення теплого повітря з однієї точки по всій отапливаемой території.

За своїм пристроєм всі кам'яні топки дуже схожі і складаються з основних елементів:
- камера згорання,
- двері з огорожним склом,
- колосникова решітка,
- захисна перегородка від випадіння дров,
- зольний ящик (в деяких моделях може бути відсутній),
- система управління подачі повітря в топку, - дефлектор,
- димозбірник,
- шиберна заслінка,
- отвір підключення в димохід.

топка чавунна VIRP

З метою підвищення ефективності роботи кам'яної топки, а також її зовнішньої привабливості для покупця, різні виробники розробляють та успішно впроваджують додаткові опції у своїх продуктах.

Наприклад, такие как: - канали подачі вторинного та третинного повітря в камеру спалення,
- радиаторні пластини на корпусі топки,
- вкладка для камери згоряння із шамотного матеріалу (для стальних топок),
- механізм вертикального відкривання дверей (система гильотина),
- два сквозні двері топки (система туннель),
- встроенний вентилятор (турбина),
- системи захисту стекла від засмаги,
- різні декоративні елементи для скла на двері.

В останні роки все більше популярності набирають кам'яні топки з декількома складами або дверцями, а також вертикальним способом відкривання дверцят.

Топка з жаропрочним цельногнутим склом у формі букв «Г» або «П» дозволить оцінити красоту огня з різних ракурсів кімнати. Сквозные топки з двома складами дають можливість спостерігати за розпиленням дрова в каміні з декількох кімнат одночасно. При цьому камін в домі встановлюється один, але з точки зору дизайну ви отримуєте два абсолютно різних каміна, які можна виконати в різних стилях виходячи з інтер'єру кімнат, куди виходить його зовнішня скляна частина дверцят.

Спеціальна система відкривання дверей каміна вверх - «гільотина», дозволяє мати в будинку закритий камінь, який за бажанням можна вільно зробити відкритим. Завдяки складному, але одночасно абсолютно безпечному пристрою противаг і спеціального фіксації дверей, це стало цілком можливо з сучасними топками для каміна.

Серед всього різноманіття кам'яного обладнання, яке представлено на нашому сайті, Ви обов'язково зможете підібрати якісну кам'яновугільну топку для свого будинку або офісу. Ми допоможемо зробити Ваш камін красивим і практичним.