Печі

Печі для опалення будинку

Піч або каминофен на дровах - хороша альтернатива для опалення невеликого заміського будинку або котеджу, а також для додаткового опалення однієї з кімнат у великому будинку. Тепло від палаючого в печі вогню може не тільки обігріти приміщення, але і дасть можливість приготувати смачну їжу для сім'ї та гостей Вашого будинку.

Важливою відмінністю стоїть окремо печі від каміна є її автономність і простота монтажу, при якому немає необхідності додатково облицьовувати її оздоблювальними матеріалами. Крім того печі мають більш компактними габаритними розмірами і не займуть багато місця в кімнаті. Але не варто забувати, що за допомогою печі-каміна можна обігріти лише одне приміщення в будинку: то, в якому вона встановлена, без поширення тепла по інших кімнатах.

Ціна печі або КАМІНОФЕНИ може варіюватися в досить широкому діапазоні в залежності від потужності і додаткових можливостей, які присутні в тому чи іншому опалювальному приладі у різних виробників.

Основним матеріалом для виробництва печей і камінофенов є чавун і жароміцний сталь, часто доповнені кахлем або керамікою в облицюванні печі.

Серед достоїнств чавунних печей варто відзначити надійність і практичність цього матеріалу при прямому впливі на нього вогню при горінні дров. Також чавун має властивість накопичувати тепло і рівномірно віддавати його в навколишнє середовище ще дуже довго після згасання вогню в печі. Недоліком чавунних печей є їх тяжкість і більш тривалий процес розігріву печі, перш ніж вона почне обігрівати кімнату. Також темно-сірий колір чавуну не завжди відповідає естетичним вимогам покупців. З метою створення більш стильного дизайну деякі виробники печей покривають їх корпус кольоровою емаллю, що робить їх гарним доповненням інтер'єру в будинку, що приносить тепло.

Печі, виготовлені з жароміцної сталі, мають меншу вагу і часто мають сучасний дизайн, так як сталь легше піддається обробці і використовується для виробництва нестандартних форм і конструкцій печей. Серед переваг сталевих печей і камінофенов варто відзначити їх більш швидке нагрівання при розпалюванні, але одночасно з цим і більш швидке охолодження при згасанні вогню. Також сталь більш сприйнятлива до високої температури всередині печі під час горіння вогню, що обумовлює її більш швидке прогоряння при активному використанні печі в опаленні будинку. У сталевих печах і камінофенов практично завжди використовується спеціальний жароміцний сплав стали, який безпосередньо в топковому відділенні печі додатково захищається від прямої дії вогню шамотною цеглою або керамікою, що включає до свого складу шамотну глину.

На сьогоднішній день практично всі виробники камінного обладнання пропонують своїм покупцям різні моделі печей і камінофенов для опалення будинку. Серед великого асортименту окремо стоячих печей, камінофенов і опалювально-варильних печей навіть найвибагливіший покупець зможе знайти відповідний для нього варіант опалювального приладу. Так цінителі класики гідно оцінять чавунні печі від таких виробників, як Invicta, Kratki, La Nordica. Прихильникам традицій прийдуть до душі печі-каміни з кахлем або майолікою від компаній Romotop і La Nordica. Опалювально-варильні печі від італійського виробника La Nordica стануть незамінними помічниками на кухні або в невеликому заміському будинку. Обігріти сучасний будинок в стилі мінімалізму або Hi Tech допоможуть печі і камінофени від виробників Kratki, Spartherm, Invicta, Romotop і La Nordica.