зв'язатися з менеджером

тел. (050) 913 16 19 VIRP

Розрахунок вартості топки каміна

Ціна топки

Основою для будь-якого каміна закритого типу є камінна топка. В даний час на ринку України можна купити камінні топки багатьох європейських виробників і за різною ціною.

Ціна топки для каміна може варіюватися в залежності від таких параметрів, як:

- матеріал топки - сталь або чавун;

- теплова потужність - величина кВт видається тепла;

- безперервність процесу горіння - максимальний час постійного горіння;

- виробник - країна і рівень технологічності виробництва;

- розмір топки - величина топкової камери і скла;

- тип топки - за формою корпусу, скла, способу відкривання дверей;

- наявність додаткових опцій.

Так за матеріалом розрізняють топки зі сталі або чавуну. Практично кожен виробник має в своєму асортименті топки обох видів. Топки з котельні стали відрізняються меншою вагою і, як правило, додатково всередині таких топок є шамотне покриття стінок або шар шамотного цегли. Таке покриття застерігає сталь від прямого впливу вогню і швидкого вигорання стінок топкового відділення, а також відтіняє красу палаючого вогню. Чавунні топки володіють великою вагою і здатністю довше акумулювати тепло від горіння дров.

Маркування топок по тепловій потужності проставляється заводом-виробником. Так діапазон потужності у камінних топок починається в середньому від 8 кВт і може досягати до 30 кВт. Потужність топки підбирається виходячи з максимальної площі всіх приміщень в будинку, які планується опалювати за допомогою каміна, з урахуванням природних втрат тепла.

Максимальний час постійного горіння для камінної топки становить 24 години. Такі топки називають топками безперервного горіння і, як правило, вони виготовлені з чавуну високого класу. Топок тимчасового горіння необхідно періодично влаштовувати "період спокою" відповідно до вимог, зазначених виробником в технічному паспорті, і ціна таких топок для каміна значно нижче.

Залежно від країни, в якій розташований завод виробника камінних топок, а також наявності у нього передових запатентовані розробок в сфері лиття чавуну або виробництва, ціна камінної топки може варіюватися в досить широкому діапазоні. Також безпосередньо від рівня технологій виробника залежить і гарантія на камінну топку, яка може становити від 5 до 10 років.

Практично у всіх європейських виробників топок для каміна стандартний розмір топки в середньому становить 65-70 см в ширину, 50-54 см у висоту і 40-45 см в глибину. Однак, ці параметри не є обов'язковими для всіх топок. Так є моделі з широким фасадом з великим склом, що досягають 90-120 см в ширину, а також навпроти топки з вузьким і високим фасадом, які ефектно виглядають в камінах в стилі Hi-Tech. Розмір камери згоряння і наявність великого оглядового скла в камінній топці коштуватимуть дорожче, ніж ціна топки так званого "стандартного" розміру.

Сучасне виробництво дозволяє виготовляти безліч різних типів топок за формою і складності механізму відкривання дверцят топки:

- пряма - класична топка, яка має прямий фасад зі склом, дверцята топки при цьому відкриваються убік;

- панорамний - топка з формою фасаду і скла у вигляді невеликої дуги або круглим склом;

- призматична - топка з формою фасаду і скла у вигляді призми;

- гільйотина - у такий топки дверцята відкриваються вгору за допомогою спеціальної системи противаг, розташованих на корпусі топки;

- тунельного типу - топка з двома дверцятами зі склом, які розташовані з двох протилежних сторін;

- кутова - топка з двома стеклами, розташованими під прямим кутом один до одного, або одним суцільним склом, виконаним у формі кута;

- тристороння - топка з трьома стеклами, розташованими під прямим кутом один до одного.

Залежно від того, якого з перерахованих типів топка обрана для каміна, ціна на неї буде зростати. Також можливе поєднання в одній топці декількох варіантів виконання відразу, наприклад, топка з кутовим склом і системою відкривання дверей "гільйотина".

Для створення красивого і ефектного процесу горіння вогню в каміні, виробники топок розробляють і застосовують в своїх виробах додаткові опції. Найбільш популярними серед них є:

- додаткова подача повітря безпосередньо в топку як знизу, так і по внутрішніх стінках топки для підвищення ефективності процесу горіння;

- нанесення на поверхню внутрішніх стінок камери згоряння спеціального світлого покриття на основі шамоту, що подовжує термін експлуатації топки і додає стилю і краси каміну;

- декорування фасадної частини топки латунними вставками на рамі або склі;

- нанесення декоративного темного покриття на скло топки у вигляді рамки;

- покриття скла зі внутрішньої сторони спеціальними піролізний розчинами, які не дозволяють золі прилипати до скла, що полегшує догляд за ним.

Наявність тих чи інших додаткових опцій у камінної топки призводить до зростання її ціни в порівнянні з більш простими аналогами.

Таким чином, топка для каміна може бути різного розміру, форми, потужності, а також з наявністю або відсутністю додаткових опцій на будь-який найвибагливіший смак покупця. Виходячи з усіх перерахованих вище факторів слід, що вартість камінної топки може варіювати в широкому ціновому діапазоні в залежності від побажань і вимог до майбутнього каміна.

под ключ

камин Мукачево Хуст
Мрамор Гранит камин Мукачево камин Ужгород
камин купить в Львов Тернополе Ужгороде